Muzyka

piątek, 14 grudnia 2012

Adwentowo - świąteczny wianek

Od jakiegoś czasu mam na drzwiach nowy wianek ... 
Wianek powstał tanim kosztem bo staram się robić rzeczy za małe pieniądze i działać w duchu recyklingu.
Baza wianka  to stara gazeta pomięta, uformowana w okrąg i sklejona papierową taśmą klejącą.
Papier  otuliłam dzianiną pozyskaną ze starego sweterka (2 rękawy- bo to dziecięcy sweterek był). Z recyklingu pochodzą jeszcze prezenciki (pudełka po zapałkach opakowane w gazetę i przewiązane sznurkiem) oraz zielone gałązki za konikiem, (elementy składowe jakiegoś starego stroika) i tu się kończy recykling (niestety)...  Reszta ozdób to już tegoroczne zakupy, głównie w mojej ulubionej kwiaciarni gdzie można nabyć za niewielkie pieniądze takie małe elementy do dekoracji . 
Konik na biegunach aż z Allegro pochodzi (a można by spróbować  zrobić podobnego z masy papierowej, tylko zastanawiam się czy on by przetrwał takie ekstremalne warunki jakie panują na zewnątrz ? ).

 Pozdrawiam serdecznie zaglądających - Grosik 

3 komentarze:

  1. naprawdę ładnie ten wianek wyszedł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Twoja idea tworzenia pięknych rzeczy za małe pieniądze jest bliska memu sercu. Ja także działam wyłącznie na tym, co mam lub mogę zdobyć w plenerze :)
    Wykorzystuję też farby i szpachle, które mi zostały z remontu - zamiast kupowania specjalistycznych materiałów; zużyte myjki i stare gąbki - zamiast fachowych pędzli do malowania; graty z targowiska za grosze - zamiast markowych dekoracji z salonów. Daje to mnóstwo satysfakcji i poczucie unikalności tego, co się tworzy.

    Jestem zachwycona Twoim blogiem, filozofią życia i opisem, który mnie autentycznie ujął :) Musisz być niezwykłą i wyjątkową Osobą. Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że mogłam tu trafić.
    Magdalena

    OdpowiedzUsuń